Diodes Incorporated APD240KDTR-G1
APD240KDTR-G1 picture photo
Mfg. Part Number
APD240KDTR-G1
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY SOD123
Datasheet Download
APD240KDTR-G1.pdf
Availability of APD240KDTR-G1
QUANTITY
APD240KDTR-G1 Order Process
Ship out your order
Specifications of APD240KDTR-G1
Internal Part NumberEIS-APD240KDTR-G1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APD240KDTR-G1
Related LinksAPD240, APD240KDTR-G1 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
APD240KDTR-G1 Details Description
Related parts for APD240KDTR-G1
RES SMD 24 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 192 I/O 223CPGA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V TO-92 datasheet.pdf
RES 30 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
20+20 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
SENSOR PRES 150PSI GAUG 3.3V SIP datasheet.pdf
IC VOLT REG MULTIPHASE 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0505 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf
SPARE TRANSMITTER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 125VDC datasheet.pdf