Sensata Technologies/Airpax APGB121-4380-15
APGB121-4380-15 picture photo
Mfg. Part Number
APGB121-4380-15
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
APGB121-4380-15.pdf
Availability of APGB121-4380-15
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
APGB121-4380-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of APGB121-4380-15
Internal Part NumberEIS-APGB121-4380-15
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesAPG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APGB121-4380-15
Related LinksAPGB121, APGB121-4380-15 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
APGB121-4380-15 Details Description
Related parts for APGB121-4380-15
CONN INTERFACE MODULE IDC 26POS datasheet.pdf
IC V-REF LCD GAMMA CORR 24HTSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 28V 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RESISTOR KIT 0-1M 1/16W 12200PCS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
16POS,AMP MCP1.5K,REC HSG,ASSY,S datasheet.pdf