ITT Cannon, LLC APK-PA16A15-002-C
APK-PA16A15-002-C picture photo
Mfg. Part Number
APK-PA16A15-002-C
Brief Description
CONTACT PIN CRIMP 0.75-1.5MM TIN
Datasheet Download
APK-PA16A15-002-C.pdf
Availability of APK-PA16A15-002-C
QUANTITY
APK-PA16A15-002-C Order Process
Ship out your order
Specifications of APK-PA16A15-002-C
Internal Part NumberEIS-APK-PA16A15-002-C
Featured ProductAPD Series Connectors
Standard Package5,000
SeriesAPD
PackagingTape & Reel (TR)
Size-
Wire Gauge0.75 ~ 1.5mm²
Contact TerminationCrimp
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APK-PA16A15-002-C
Related LinksAPK-PA16, APK-PA16A15-002-C Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
APK-PA16A15-002-C Details Description
Related parts for APK-PA16A15-002-C
RELAY OPTO AC/DC 60V 1.0A 4-SOP datasheet.pdf
CABLE TIE ST HV 120#WR BK 30.7" datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
END COVER FOR RSC/RBO5 GREY datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC POSITION SENSOR 3D ANLG 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf