ITT Cannon, LLC APK-PA16G15-002-B (SINGLE)
APK-PA16G15-002-B (SINGLE) picture photo
Mfg. Part Number
APK-PA16G15-002-B (SINGLE)
Brief Description
CONTACT PIN CRIMP .75-1.5MM GOLD
Datasheet Download
APK-PA16G15-002-B (SINGLE).pdf
Availability of APK-PA16G15-002-B (SINGLE)
QUANTITY
APK-PA16G15-002-B (SINGLE) Order Process
Ship out your order
Specifications of APK-PA16G15-002-B (SINGLE)
Internal Part NumberEIS-APK-PA16G15-002-B (SINGLE)
Featured ProductAPD Series Connectors
Standard Package100
SeriesAPD
PackagingBulk
Size-
Wire Gauge0.75 ~ 1.5mm²
Contact TerminationCrimp
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness31.5µin (0.80µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APK-PA16G15-002-B (SINGLE)
Related LinksAPK-PA16G15-0, APK-PA16G15-002-B (SINGLE) Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
APK-PA16G15-002-B (SINGLE) Details Description
Related parts for APK-PA16G15-002-B (SINGLE)
TRANS PNP 350V 4A TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 11.81"L X 7.87"W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf