ITT Cannon, LLC APKSB25H10002
APKSB25H10002 picture photo
Mfg. Part Number
APKSB25H10002
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Contacts
Brief Description
CONT SKT CRIMP 0.5-1.5MM AU PWR
Datasheet Download
APKSB25H10002.pdf
Availability of APKSB25H10002
QUANTITY
APKSB25H10002 Order Process
Ship out your order
Specifications of APKSB25H10002
Internal Part NumberEIS-APKSB25H10002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAPD Connector Series
Featured ProductAPD Series Connectors
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Contacts
SeriesAPD 4-Way
PackagingCut Tape (CT)
Pin or SocketSocket
TypePower
Size-
Wire Gauge0.5 ~ 1.5mm²
Contact TerminationCrimp
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APKSB25H10002
Related LinksAPKSB2, APKSB25H10002 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
APKSB25H10002 Details Description
Related parts for APKSB25H10002
CONVERTER DC-DC 24VIN 15VOUT 15W datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .125DIA TINLEAD datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 118.65VC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
STUD CAP M8 BLACK datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1000V 1.5A DF-S datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf