Apacer Memory America APM2T80P201128GAN-2TM
APM2T80P201128GAN-2TM picture photo
Mfg. Part Number
APM2T80P201128GAN-2TM
Brief Description
SSD M.2 2280 P201-M 128GB MLC
Datasheet Download
APM2T80P201128GAN-2TM.pdf
Availability of APM2T80P201128GAN-2TM
QUANTITY
APM2T80P201128GAN-2TM Order Process
Ship out your order
Specifications of APM2T80P201128GAN-2TM
Internal Part NumberEIS-APM2T80P201128GAN-2TM
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesP201-M
Memory Size128GB
Memory TypeFLASH - NAND (MLC)
Form FactorM.2 Module
Speed - Read515MB/s
Speed - Write180MB/s
Voltage - Supply3.3V
TypeSATA III
Current - Max-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
Size / Dimension80.00mm x 22.00mm x 3.80mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APM2T80P201128GAN-2TM
Related LinksAPM2T80P20, APM2T80P201128GAN-2TM Datasheet, Apacer Memory America Distributor
APM2T80P201128GAN-2TM Details Description
Related parts for APM2T80P201128GAN-2TM
IC MCU 8BIT 14KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 52POS STR datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST DL 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
IGBT 600V 7.8A 52W DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 28.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 250V datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 48V datasheet.pdf