Red Lion Controls APSCM010
APSCM010 picture photo
Mfg. Part Number
APSCM010
Manufacturer
Product Category
Panel Meters - Accessories
Brief Description
DC CURRENT SHUNT CHASSIS MOUNT
Datasheet Download
APSCM010.pdf
Availability of APSCM010
QUANTITY
APSCM010 Order Process
Ship out your order
Specifications of APSCM010
Internal Part NumberEIS-APSCM010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyPanel Meters - Accessories
Series-
Accessory TypeDC Current Shunt
For Use With/Related Products-
SpecificationsChassis Mount, 10A/100mV
Includes-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APSCM010
Related LinksAPSC, APSCM010 Datasheet, Red Lion Controls Distributor
APSCM010 Details Description
Related parts for APSCM010
TRANS NPN RF SS 15V TO92 datasheet.pdf
CONN RCPT 72POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 4X4X60" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE FLEX datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf