United Chemi-Con APSE2R5EC3681MH06S
APSE2R5EC3681MH06S picture photo
Mfg. Part Number
APSE2R5EC3681MH06S
Brief Description
CAP POLYMER 680UF 20% 2.5V T/H
Datasheet Download
APSE2R5EC3681MH06S.pdf
Availability of APSE2R5EC3681MH06S
QUANTITY
APSE2R5EC3681MH06S Order Process
Ship out your order
Specifications of APSE2R5EC3681MH06S
Internal Part NumberEIS-APSE2R5EC3681MH06S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesNPCAP™-PSE
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating2.5V
ESR (Equivalent Series Resistance)8 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer
Applications-
Ripple Current4.9A
Impedance-
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APSE2R5EC3681MH06S
Related LinksAPSE2R5EC, APSE2R5EC3681MH06S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
APSE2R5EC3681MH06S Details Description
Related parts for APSE2R5EC3681MH06S
IC COMPARATOR DUAL MCRPWR 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL NK datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
LED COB WHT 7.5MM 4000K 80CRI datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
15POS F LC FILT TY1 R/A.370 datasheet.pdf