Microsemi Power Products APT10021JLL
APT10021JLL picture photo
Mfg. Part Number
APT10021JLL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 1000V 37A SOT-227
Datasheet Download
APT10021JLL.pdf
Availability of APT10021JLL
QUANTITY
APT10021JLL Order Process
Ship out your order
Specifications of APT10021JLL
Internal Part NumberEIS-APT10021JLL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesPOWER MOS 7®
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)1000V (1kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C37A
Rds On (Max) @ Id, Vgs210 mOhm @ 18.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id5V @ 5mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs395nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds9750pF @ 25V
Power - Max694W
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseSOT-227-4, miniBLOC
Supplier Device PackageISOTOP®
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APT10021JLL
Related LinksAPT10, APT10021JLL Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
APT10021JLL Details Description
Related parts for APT10021JLL
ROUND STANDOFF 4-40 ALUM 3/4" datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
POT SLIDE 5K OHM .25W 45MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.8V 4-USP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf