Microsemi Power Products APT20M22JVRU3
APT20M22JVRU3 picture photo
Mfg. Part Number
APT20M22JVRU3
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 200V 97A SOT-227
Datasheet Download
APT20M22JVRU3.pdf
Availability of APT20M22JVRU3
QUANTITY
APT20M22JVRU3 Order Process
Ship out your order
Specifications of APT20M22JVRU3
Internal Part NumberEIS-APT20M22JVRU3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingBulk
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C97A
Rds On (Max) @ Id, Vgs22 mOhm @ 48.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 2.5mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs290nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds8500pF @ 25V
Power - Max450W
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseSOT-227-4, miniBLOC
Supplier Device PackageSOT-227
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APT20M22JVRU3
Related LinksAPT20M, APT20M22JVRU3 Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
APT20M22JVRU3 Details Description
Related parts for APT20M22JVRU3
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 20SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 24BGA datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 34POS GOLD datasheet.pdf
RES 3K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf