Microsemi Power Products APTGT100TL60T3G
APTGT100TL60T3G picture photo
Mfg. Part Number
APTGT100TL60T3G
Brief Description
IGBT MODULE 3LEVEL INVERTER SP3
Datasheet Download
APTGT100TL60T3G.pdf
Availability of APTGT100TL60T3G
QUANTITY
APTGT100TL60T3G Order Process
Ship out your order
Specifications of APTGT100TL60T3G
Internal Part NumberEIS-APTGT100TL60T3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSP3F Plastic Frame Update 16/Jul/2015
IGBT TypeTrench Field Stop
ConfigurationThree Level Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)600V
Current - Collector (Ic) (Max)150A
Power - Max340W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic1.9V @ 15V, 100A
Current - Collector Cutoff (Max)250µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce6.1nF @ 25V
InputStandard
NTC ThermistorYes
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseSP3
Supplier Device PackageSP3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APTGT100TL60T3G
Related LinksAPTGT10, APTGT100TL60T3G Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
APTGT100TL60T3G Details Description
Related parts for APTGT100TL60T3G
TAPE ELECTRICAL FILAMENT 3/4" datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
OS1/4 GS datasheet.pdf
CONN EDGE .100 7POS HL LOW P datasheet.pdf
LED LUXEON S SMD datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM datasheet.pdf
FIXED IND 0.6NH 750MA 100 MOHM datasheet.pdf
LED WHITE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf