Microsemi Power Products APTJC120AM25VCT1AG
APTJC120AM25VCT1AG picture photo
Mfg. Part Number
APTJC120AM25VCT1AG
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET MODULE
Datasheet Download
APTJC120AM25VCT1AG.pdf
Availability of APTJC120AM25VCT1AG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
APTJC120AM25VCT1AG Order Process
Ship out your order
Specifications of APTJC120AM25VCT1AG
Internal Part NumberEIS-APTJC120AM25VCT1AG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
Packaging-
FET Type-
FET Feature-
Drain to Source Voltage (Vdss)-
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C-
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting Type-
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APTJC120AM25VCT1AG
Related LinksAPTJC120A, APTJC120AM25VCT1AG Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
APTJC120AM25VCT1AG Details Description
Related parts for APTJC120AM25VCT1AG
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ10 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW 1005 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC 11 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
IC IF-PLL I2C-BUS DEMOD 24-SOIC datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TAPE POLY FOAM 12X12" datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf