Microsemi Power Products APTM10DHM09T3G
APTM10DHM09T3G picture photo
Mfg. Part Number
APTM10DHM09T3G
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2N-CH 100V 139A SP3
Datasheet Download
APTM10DHM09T3G.pdf
Availability of APTM10DHM09T3G
QUANTITY
APTM10DHM09T3G Order Process
Ship out your order
Specifications of APTM10DHM09T3G
Internal Part NumberEIS-APTM10DHM09T3G
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
SeriesPOWER MOS V®
PackagingBulk
FET Type2 N-Channel (Dual) Asymmetrical
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C139A
Rds On (Max) @ Id, Vgs10 mOhm @ 69.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 2.5mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs350nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds9875pF @ 25V
Power - Max390W
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseSP3
Supplier Device PackageSP3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APTM10DHM09T3G
Related LinksAPTM10D, APTM10DHM09T3G Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
APTM10DHM09T3G Details Description
Related parts for APTM10DHM09T3G
COVER TERMINAL BLOCK END datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MCP1.5K, SEAL, AWG16 datasheet.pdf
CUT AND POLISH DISC D5 3" A MED datasheet.pdf
RES SMD 44.38K OHM 1% 0.3W 2010 datasheet.pdf