AVX Corporation AQ115A121JA7ME
AQ115A121JA7ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ115A121JA7ME
Brief Description
CAP CER 120PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ115A121JA7ME.pdf
Availability of AQ115A121JA7ME
QUANTITY
AQ115A121JA7ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ115A121JA7ME
Internal Part NumberEIS-AQ115A121JA7ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ115A121JA7ME
Related LinksAQ115A1, AQ115A121JA7ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ115A121JA7ME Details Description
Related parts for AQ115A121JA7ME
FLEX CABLE - AFG11G/AF11/AFE11T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF 1-5V datasheet.pdf
IC AUDIO SUBSYSTM 1.25W 36USMD datasheet.pdf
ADAPTER 48-DIP TO 48-QFP datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1.45A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V T/H datasheet.pdf