AVX Corporation AQ11EA680FA1WE
AQ11EA680FA1WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EA680FA1WE
Brief Description
CAP CER 68PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EA680FA1WE.pdf
Availability of AQ11EA680FA1WE
QUANTITY
AQ11EA680FA1WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EA680FA1WE
Internal Part NumberEIS-AQ11EA680FA1WE
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EA680FA1WE
Related LinksAQ11EA6, AQ11EA680FA1WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EA680FA1WE Details Description
Related parts for AQ11EA680FA1WE
TRANSF ADSL 100:25 OHM .8MH datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 30V 120W datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf