AVX Corporation AQ11EM0R2BA1ME
AQ11EM0R2BA1ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM0R2BA1ME
Brief Description
CAP CER 0.2PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM0R2BA1ME.pdf
Availability of AQ11EM0R2BA1ME
QUANTITY
AQ11EM0R2BA1ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM0R2BA1ME
Internal Part NumberEIS-AQ11EM0R2BA1ME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM0R2BA1ME
Related LinksAQ11EM0, AQ11EM0R2BA1ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM0R2BA1ME Details Description
Related parts for AQ11EM0R2BA1ME
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 200POS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-5 POS SLDR LUG datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 49MA 17.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
NTC THERMISTOR 0603 10K J60 datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf