AVX Corporation AQ11EM0R3BA7ME
AQ11EM0R3BA7ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM0R3BA7ME
Brief Description
CAP CER 0.30PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM0R3BA7ME.pdf
Availability of AQ11EM0R3BA7ME
QUANTITY
AQ11EM0R3BA7ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM0R3BA7ME
Internal Part NumberEIS-AQ11EM0R3BA7ME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM0R3BA7ME
Related LinksAQ11EM0, AQ11EM0R3BA7ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM0R3BA7ME Details Description
Related parts for AQ11EM0R3BA7ME
CONN HEADER 10POS .156 R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 5% 1507 datasheet.pdf
VARISTOR 702V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LEVEL V ASSY DR .125CL, 40 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 25POS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf