AVX Corporation AQ11EM0R6BA1ME
AQ11EM0R6BA1ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM0R6BA1ME
Brief Description
CAP CER 0.60PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM0R6BA1ME.pdf
Availability of AQ11EM0R6BA1ME
QUANTITY
AQ11EM0R6BA1ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM0R6BA1ME
Internal Part NumberEIS-AQ11EM0R6BA1ME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM0R6BA1ME
Related LinksAQ11EM0, AQ11EM0R6BA1ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM0R6BA1ME Details Description
Related parts for AQ11EM0R6BA1ME
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
TRANS NPN 450V 2A TO220AB datasheet.pdf
CONN KEYING PLUG FOR MOD II datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 124 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 150 OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 1.0MM datasheet.pdf
IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 18POS 0.40MM R/A datasheet.pdf