AVX Corporation AQ11EM0R8BA7BE
AQ11EM0R8BA7BE picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM0R8BA7BE
Brief Description
CAP CER 0.80PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM0R8BA7BE.pdf
Availability of AQ11EM0R8BA7BE
QUANTITY
AQ11EM0R8BA7BE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM0R8BA7BE
Internal Part NumberEIS-AQ11EM0R8BA7BE
Standard Package10,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM0R8BA7BE
Related LinksAQ11EM0, AQ11EM0R8BA7BE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM0R8BA7BE Details Description
Related parts for AQ11EM0R8BA7BE
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10"L X 10"W datasheet.pdf
RES 0.191 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 75V 0.3A datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf