AVX Corporation AQ11EM130GA7BE
AQ11EM130GA7BE picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM130GA7BE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM130GA7BE.pdf
Availability of AQ11EM130GA7BE
QUANTITY
AQ11EM130GA7BE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM130GA7BE
Internal Part NumberEIS-AQ11EM130GA7BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM130GA7BE
Related LinksAQ11EM1, AQ11EM130GA7BE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM130GA7BE Details Description
Related parts for AQ11EM130GA7BE
THERMISTOR NTC .030"DIA 10K OHM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 303 I/O 484FBGA datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ ISM SMA datasheet.pdf