AVX Corporation AQ11EM130JA7ME
AQ11EM130JA7ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM130JA7ME
Brief Description
CAP CER 13PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM130JA7ME.pdf
Availability of AQ11EM130JA7ME
QUANTITY
AQ11EM130JA7ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM130JA7ME
Internal Part NumberEIS-AQ11EM130JA7ME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM130JA7ME
Related LinksAQ11EM1, AQ11EM130JA7ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM130JA7ME Details Description
Related parts for AQ11EM130JA7ME
MOD PWR INLET MED FILTER 2A PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 4KV SCR 6SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf