AVX Corporation AQ11EM3R3BA1ME
AQ11EM3R3BA1ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM3R3BA1ME
Brief Description
CAP CER 3.3PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM3R3BA1ME.pdf
Availability of AQ11EM3R3BA1ME
QUANTITY
AQ11EM3R3BA1ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM3R3BA1ME
Internal Part NumberEIS-AQ11EM3R3BA1ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM3R3BA1ME
Related LinksAQ11EM3, AQ11EM3R3BA1ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM3R3BA1ME Details Description
Related parts for AQ11EM3R3BA1ME
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 10W datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
FLEX SUPP. SHEET 240X240X0.3 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8UFDFPN datasheet.pdf
CABLE STRAP STAINLESS STEEL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf