AVX Corporation AQ11EM8R2JA1BE
AQ11EM8R2JA1BE picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM8R2JA1BE
Brief Description
CAP CER 8.2PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM8R2JA1BE.pdf
Availability of AQ11EM8R2JA1BE
QUANTITY
AQ11EM8R2JA1BE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM8R2JA1BE
Internal Part NumberEIS-AQ11EM8R2JA1BE
Standard Package10,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance8.2pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM8R2JA1BE
Related LinksAQ11EM8, AQ11EM8R2JA1BE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM8R2JA1BE Details Description
Related parts for AQ11EM8R2JA1BE
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
FERRULE 6.0/25D YLW 1 = 100PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.9PF 50V 0603 datasheet.pdf
DINIDC SIDEPIERCE-053CNR datasheet.pdf
KIT MICA 10PF - 7500PF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
FUSE AUTO 15A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 1" H2O 4SIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO220AB datasheet.pdf