AVX Corporation AQ125A151JAJME
AQ125A151JAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ125A151JAJME
Brief Description
CAP CER 150PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ125A151JAJME.pdf
Availability of AQ125A151JAJME
QUANTITY
AQ125A151JAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ125A151JAJME
Internal Part NumberEIS-AQ125A151JAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ125A151JAJME
Related LinksAQ125A1, AQ125A151JAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ125A151JAJME Details Description
Related parts for AQ125A151JAJME
SMD GRAB CLIP-BANAN PLUG 24" BLK datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
GDT 90V 30% 15KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf