AVX Corporation AQ125M1R3BAJME\500
AQ125M1R3BAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ125M1R3BAJME\500
Brief Description
CAP CER 1.3PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ125M1R3BAJME\500.pdf
Availability of AQ125M1R3BAJME\500
QUANTITY
AQ125M1R3BAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ125M1R3BAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ125M1R3BAJME\500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ125M1R3BAJME\500
Related LinksAQ125M1R3, AQ125M1R3BAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ125M1R3BAJME\500 Details Description
Related parts for AQ125M1R3BAJME\500
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 600mA (Switch) Backlight 16-LLP-EP (4x4) datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 31POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.9K OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf