AVX Corporation AQ12EA180FAJME\500
AQ12EA180FAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA180FAJME\500
Brief Description
CAP CER 18PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA180FAJME\500.pdf
Availability of AQ12EA180FAJME\500
QUANTITY
AQ12EA180FAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA180FAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ12EA180FAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)