AVX Corporation AQ12EA390FAJBE
AQ12EA390FAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA390FAJBE
Brief Description
CAP CER 39PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA390FAJBE.pdf
Availability of AQ12EA390FAJBE
QUANTITY
AQ12EA390FAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA390FAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ12EA390FAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance39pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA390FAJBE
Related LinksAQ12EA3, AQ12EA390FAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA390FAJBE Details Description
Related parts for AQ12EA390FAJBE
IC COMPARATOR QUAD 18V 14SOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PLUG HOUSING 2POS UNIV datasheet.pdf