AVX Corporation AQ12EA3R3BAJME
AQ12EA3R3BAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA3R3BAJME
Brief Description
CAP CER 3.3PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA3R3BAJME.pdf
Availability of AQ12EA3R3BAJME
QUANTITY
AQ12EA3R3BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA3R3BAJME
Internal Part NumberEIS-AQ12EA3R3BAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA3R3BAJME
Related LinksAQ12EA3, AQ12EA3R3BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA3R3BAJME Details Description
Related parts for AQ12EA3R3BAJME
RES SMD 95.3KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC VCXO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH 4 X SPST 16CSP datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
PLUG PNL MNT 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf