AVX Corporation AQ12EA910JAJME\500
AQ12EA910JAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA910JAJME\500
Brief Description
CAP CER 91PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA910JAJME\500.pdf
Availability of AQ12EA910JAJME\500
QUANTITY
AQ12EA910JAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA910JAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ12EA910JAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA910JAJME\500
Related LinksAQ12EA910, AQ12EA910JAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA910JAJME\500 Details Description
Related parts for AQ12EA910JAJME\500
EVAL MODULE FOR TPS62221-014 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 12POS DL GOLD datasheet.pdf
IC CLK SYNTH TRPL PLL 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 140 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT BOX MNT 26POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf