AVX Corporation AQ12EM0R6BAJWE
AQ12EM0R6BAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM0R6BAJWE
Brief Description
CAP CER 0.60PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM0R6BAJWE.pdf
Availability of AQ12EM0R6BAJWE
QUANTITY
AQ12EM0R6BAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM0R6BAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM0R6BAJWE
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM0R6BAJWE
Related LinksAQ12EM0, AQ12EM0R6BAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM0R6BAJWE Details Description
Related parts for AQ12EM0R6BAJWE
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.4A 8SOIC datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 26POS W/OUT SCKTS datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
DISPLAY ALPHA-NUM RED LC .54" CA datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS SMT GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf