AVX Corporation AQ12EM0R7BAJME\250V
AQ12EM0R7BAJME\250V picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM0R7BAJME\250V
Brief Description
CAP CER 0.70PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM0R7BAJME\250V.pdf
Availability of AQ12EM0R7BAJME\250V
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of AQ12EM0R7BAJME\250V, we specialize in AVX Corporation all series electronic components. AQ12EM0R7BAJME\250V can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for AQ12EM0R7BAJME\250V, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
AQ12EM0R7BAJME\250V Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM0R7BAJME\250V
Internal Part NumberEIS-AQ12EM0R7BAJME\250V
Standard Package250
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM0R7BAJME\250V
Related LinksAQ12EM0R7, AQ12EM0R7BAJME\250V Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM0R7BAJME\250V Details Description
Related parts for AQ12EM0R7BAJME\250V
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 25V 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19VC SOD323 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 10A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
LTE CELL ROUTER datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 PIN PLUG datasheet.pdf
110 dB, 192 kHz 8-Ch Codec with PLL IC datasheet.pdf