AVX Corporation AQ12EM130FAJME
AQ12EM130FAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM130FAJME
Brief Description
CAP CER 13PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM130FAJME.pdf
Availability of AQ12EM130FAJME
QUANTITY
AQ12EM130FAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM130FAJME
Internal Part NumberEIS-AQ12EM130FAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM130FAJME
Related LinksAQ12EM1, AQ12EM130FAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM130FAJME Details Description
Related parts for AQ12EM130FAJME
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
FIXED IND 17UH 17A 6.5 MOHM TH datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON TS2012IQT datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 36POS SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 8POLE datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 5% 350VAC datasheet.pdf