AVX Corporation AQ12EM300JAJBE
AQ12EM300JAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM300JAJBE
Brief Description
CAP CER 30PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM300JAJBE.pdf
Availability of AQ12EM300JAJBE
QUANTITY
AQ12EM300JAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM300JAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM300JAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM300JAJBE
Related LinksAQ12EM3, AQ12EM300JAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM300JAJBE Details Description
Related parts for AQ12EM300JAJBE
IC FLASH 512KBIT 200NS 32PLCC datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-SOIC datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM IDC 3POS 20-22AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 WW datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS SKT datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 9.45"L X 6.3"W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf