AVX Corporation AQ12EM3R0BAJBE
AQ12EM3R0BAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM3R0BAJBE
Brief Description
CAP CER 3PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM3R0BAJBE.pdf
Availability of AQ12EM3R0BAJBE
QUANTITY
AQ12EM3R0BAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM3R0BAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM3R0BAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM3R0BAJBE
Related LinksAQ12EM3, AQ12EM3R0BAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM3R0BAJBE Details Description
Related parts for AQ12EM3R0BAJBE
IC CIRC SUPERVISORY LP SOT23-8 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN 14POS .1X.1 IDC RIBBON PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208RQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf