AVX Corporation AQ12EM3R0BATME
AQ12EM3R0BATME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM3R0BATME
Brief Description
CAP CER 3PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM3R0BATME.pdf
Availability of AQ12EM3R0BATME
QUANTITY
AQ12EM3R0BATME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM3R0BATME
Internal Part NumberEIS-AQ12EM3R0BATME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM3R0BATME
Related LinksAQ12EM3, AQ12EM3R0BATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM3R0BATME Details Description
Related parts for AQ12EM3R0BATME
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1.2-20UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
IC RF AMP N-CH TO-92 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 20.96MM datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 3W DO204AL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf