AVX Corporation AQ12EM3R6BAJME\250V
AQ12EM3R6BAJME\250V picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM3R6BAJME\250V
Brief Description
CAP CER 3.6PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM3R6BAJME\250V.pdf
Availability of AQ12EM3R6BAJME\250V
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of AQ12EM3R6BAJME\250V, we specialize in AVX Corporation all series electronic components. AQ12EM3R6BAJME\250V can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for AQ12EM3R6BAJME\250V, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
AQ12EM3R6BAJME\250V Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM3R6BAJME\250V
Internal Part NumberEIS-AQ12EM3R6BAJME\250V
Standard Package250
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM3R6BAJME\250V
Related LinksAQ12EM3R6, AQ12EM3R6BAJME\250V Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM3R6BAJME\250V Details Description
Related parts for AQ12EM3R6BAJME\250V
IC REG LDO 12V 0.75A TO220-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 880MA 175 MOHM datasheet.pdf
SENSOR SECURITY MAGNETIC 1" datasheet.pdf
IC SENSOR FUSION MOD 157BGA datasheet.pdf
100UF 400V 25X40MM 105C 10000H datasheet.pdf