AVX Corporation AQ12EM470JAJME
AQ12EM470JAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM470JAJME
Brief Description
CAP CER 47PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM470JAJME.pdf
Availability of AQ12EM470JAJME
QUANTITY
AQ12EM470JAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM470JAJME
Internal Part NumberEIS-AQ12EM470JAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM470JAJME
Related LinksAQ12EM4, AQ12EM470JAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM470JAJME Details Description
Related parts for AQ12EM470JAJME
IC SWITCH DUAL SPST 14SOIC datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
RES 820 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100 L.210 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
VERTICAL SATA 16GB MLC datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 10% 630VDC datasheet.pdf