AVX Corporation AQ12EM470MAJME
AQ12EM470MAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM470MAJME
Brief Description
CAP CER 47PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM470MAJME.pdf
Availability of AQ12EM470MAJME
QUANTITY
AQ12EM470MAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM470MAJME
Internal Part NumberEIS-AQ12EM470MAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM470MAJME
Related LinksAQ12EM4, AQ12EM470MAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM470MAJME Details Description
Related parts for AQ12EM470MAJME
IC MOTOR DRIVER PAR 20POWERSO datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 49POS GOLD datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR BQ500212 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAM NUT M-F datasheet.pdf