AVX Corporation AQ12EM5R1BAJBE
AQ12EM5R1BAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM5R1BAJBE
Brief Description
CAP CER 5.1PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM5R1BAJBE.pdf
Availability of AQ12EM5R1BAJBE
QUANTITY
AQ12EM5R1BAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM5R1BAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM5R1BAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM5R1BAJBE
Related LinksAQ12EM5, AQ12EM5R1BAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM5R1BAJBE Details Description
Related parts for AQ12EM5R1BAJBE
IC OPAMP GP 110KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 12POS datasheet.pdf
SERVO DRIVE FILTER 6A 400VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A MED datasheet.pdf
IC SRAM 32K X 8 5.0V 28DIP datasheet.pdf