AVX Corporation AQ12EM680JAJME
AQ12EM680JAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM680JAJME
Brief Description
CAP CER 68PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM680JAJME.pdf
Availability of AQ12EM680JAJME
QUANTITY
AQ12EM680JAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM680JAJME
Internal Part NumberEIS-AQ12EM680JAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM680JAJME
Related LinksAQ12EM6, AQ12EM680JAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM680JAJME Details Description
Related parts for AQ12EM680JAJME
LABEL S LAM VNL WHT 1.0 X 1.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
INSERT FEMALE 108POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 109 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 55MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IPEX MHFI TO RP-SMA(F) 200MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf