AVX Corporation AQ12EM8R2BAJBE
AQ12EM8R2BAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM8R2BAJBE
Brief Description
CAP CER 8.2PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM8R2BAJBE.pdf
Availability of AQ12EM8R2BAJBE
QUANTITY
AQ12EM8R2BAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM8R2BAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM8R2BAJBE
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM8R2BAJBE
Related LinksAQ12EM8, AQ12EM8R2BAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM8R2BAJBE Details Description
Related parts for AQ12EM8R2BAJBE
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 99MM datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 167MA 1.88 OHM TH datasheet.pdf