AVX Corporation AQ132A221JA1WE
AQ132A221JA1WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ132A221JA1WE
Brief Description
CAP CER 220PF 200V 1111
Datasheet Download
AQ132A221JA1WE.pdf
Availability of AQ132A221JA1WE
QUANTITY
AQ132A221JA1WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ132A221JA1WE
Internal Part NumberEIS-AQ132A221JA1WE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)