AVX Corporation AQ135M751JA1ME
AQ135M751JA1ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ135M751JA1ME
Brief Description
CAP CER 750PF 50V 1111
Datasheet Download
AQ135M751JA1ME.pdf
Availability of AQ135M751JA1ME
QUANTITY
AQ135M751JA1ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ135M751JA1ME
Internal Part NumberEIS-AQ135M751JA1ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ135M751JA1ME
Related LinksAQ135M7, AQ135M751JA1ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ135M751JA1ME Details Description
Related parts for AQ135M751JA1ME
RES 20 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SOURCE DRVR 32BIT SER 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC AXIAL datasheet.pdf
0603 1K H60 B-4000 datasheet.pdf
24 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG DL INV SC-88 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf