AVX Corporation AQ135M821JA1ME
AQ135M821JA1ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ135M821JA1ME
Brief Description
CAP CER 820PF 50V 1111
Datasheet Download
AQ135M821JA1ME.pdf
Availability of AQ135M821JA1ME
QUANTITY
AQ135M821JA1ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ135M821JA1ME
Internal Part NumberEIS-AQ135M821JA1ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ135M821JA1ME
Related LinksAQ135M8, AQ135M821JA1ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ135M821JA1ME Details Description
Related parts for AQ135M821JA1ME
CONN RECEPT 7POS SINGLE TIN datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DAC QUAD 12BIT 1LSB 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SL 7.62HP/10/90LF 3.2SN BK BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf