AVX Corporation AQ137M750JA1BE
AQ137M750JA1BE picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M750JA1BE
Brief Description
CAP CER 75PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M750JA1BE.pdf
Availability of AQ137M750JA1BE
QUANTITY
AQ137M750JA1BE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M750JA1BE
Internal Part NumberEIS-AQ137M750JA1BE
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M750JA1BE
Related LinksAQ137M7, AQ137M750JA1BE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M750JA1BE Details Description
Related parts for AQ137M750JA1BE
OSC XO 8.192MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 100POS datasheet.pdf
CLIP SNAP CLOSE CONDUIT datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf