AVX Corporation AQ13EA681FA1ME
AQ13EA681FA1ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ13EA681FA1ME
Brief Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Datasheet Download
AQ13EA681FA1ME.pdf
Availability of AQ13EA681FA1ME
QUANTITY
AQ13EA681FA1ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ13EA681FA1ME
Internal Part NumberEIS-AQ13EA681FA1ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientE
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ13EA681FA1ME
Related LinksAQ13EA6, AQ13EA681FA1ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ13EA681FA1ME Details Description
Related parts for AQ13EA681FA1ME
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 10A TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 583K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf