AVX Corporation AQ142A431KAJME
AQ142A431KAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ142A431KAJME
Brief Description
CAP CER 430PF 200V 1111
Datasheet Download
AQ142A431KAJME.pdf
Availability of AQ142A431KAJME
QUANTITY
AQ142A431KAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ142A431KAJME
Internal Part NumberEIS-AQ142A431KAJME
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ142A431KAJME
Related LinksAQ142A4, AQ142A431KAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ142A431KAJME Details Description
Related parts for AQ142A431KAJME
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 1/2 BK 500' datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
ZIGBEE TRANSCEIVER TOUCAN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf