AVX Corporation AQ142A471FAJME
AQ142A471FAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ142A471FAJME
Brief Description
CAP CER 470PF 200V 1111
Datasheet Download
AQ142A471FAJME.pdf
Availability of AQ142A471FAJME
QUANTITY
AQ142A471FAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ142A471FAJME
Internal Part NumberEIS-AQ142A471FAJME
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ142A471FAJME
Related LinksAQ142A4, AQ142A471FAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ142A471FAJME Details Description
Related parts for AQ142A471FAJME
LAMP FILAMENT BI-PIN 6VDC T1 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 42POS DUAL TIN datasheet.pdf
PG21 CABLE CLAMP datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.3UH 1.95A 115 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 895MA 130 MOHM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT WINGED datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 3.94"X3.94" datasheet.pdf