AVX Corporation AQ142M221JAJME\500
AQ142M221JAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ142M221JAJME\500
Brief Description
CAP CER 220PF 200V 1111
Datasheet Download
AQ142M221JAJME\500.pdf
Availability of AQ142M221JAJME\500
QUANTITY
AQ142M221JAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ142M221JAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ142M221JAJME\500
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ142M221JAJME\500
Related LinksAQ142M221, AQ142M221JAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ142M221JAJME\500 Details Description
Related parts for AQ142M221JAJME\500
CONN HEADER 38POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 40 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MEMORY CARD CFAST 128GB SLC datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf