AVX Corporation AQ145A152FAJME\500
AQ145A152FAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ145A152FAJME\500
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V 1111
Datasheet Download
AQ145A152FAJME\500.pdf
Availability of AQ145A152FAJME\500
QUANTITY
AQ145A152FAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ145A152FAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ145A152FAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ145A152FAJME\500
Related LinksAQ145A152, AQ145A152FAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ145A152FAJME\500 Details Description
Related parts for AQ145A152FAJME\500
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 2.26M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 103VC SMB datasheet.pdf
VARISTOR 670V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HDR 21POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf